Archiwum wpisów – Kwiecień 2019

Wielkanocna babka z marchewką i wiórkami kokosowymi *bez glutenu

Przyszedł czas na babkę wielkanocną! Oczywiście w wersji odmienionej, mniej kalorycznej - z marchewką. Dodatek warzywa do ciasta sprawia, że deser ma mniej kalorii niż jego klasyczna wersja. Dla urozmaicenia smaku babki, posypujemy ją wiórkami kokosowymi.

Wegański pasztet z białej fasoli *bez jajek *bez glutenu *bez laktozy *wegański

Wiekanoc to również święto pasztetów! Dla odmiany proponuję porzygotować wersję bez mięsną, ale równie bogatą w białko dzięki obecności fasoli, czyli rośliny strączkowej. Pasztet jest całkowicie wegański, nie ma w nim również jajek.

BEZGLUTENOWY KEKS WIELKANOCNY *bez cukru *bez glutenu

Keks to chyba nieodzowny element Świąt Wielkanocnych. Gości on na naszych stołach już od ponad 40 lat! Niestety dla wielu osób spróbowanie tej przepysznej wielkanocnej tradycji jest niemożliwe, przez nietolerancje pokarmowe. Tym przepisem pokażę Wam, jak prosto, szybko i smacznie przygotować keks dla każdego!

Zakwas na wielkanocny żurek bezglutenowy *bez glutenu

Niezależnie od regionu Polski, na każdym wielkanocnym stole króluje tradycyjny żur. Istnieje wiele sposobów przyrządzenia tej świątecznj zupy, jednak zdecydownie najlepszą metodą jest wykorzystanie do tego domowego zakwasu. Przepyszny żurek ugotować można na klasycznym zakwasie lub tym przygotowanym na mące bezglutenowej, idealnym dla osób będących na diecie eliminacyjnej. 

Sernik wielkanocny *bez glutenu *bez laktozy

W wielu domach sernik to ciasto, którego nie może zabraknąć na wigilijny stole. Ten przepisy przygotowany jest z produktów bez laktozy i nie zawiera glutenu. Szybki w przygotowaniu, można zrobić nawet w sobotę wielkanocną.

Mazurek jaglany *bez glutenu *bez laktozy *bez jajek

Pierwszy w tym roku przepis Wielkanocy!

Zaczynamy oczywiście od mazurka, ciasta które jest nieodłącznym elementem tego święta. W tym roku postawiłam na wersję, która sprawdzi się w każdym domu. Nawet u alergików, ponieważ ciasto nie zawiera glutenu, laktozy oraz jajek!

Back